Porta bude plná hvězd a potrvá půl roku

  •  

Již za několik dní v Ústí nad Labem odstartují akce, které v červnu vyvrcholí padesátým ročníkem Porty.

Budou se konat na různých místech města postupce a s blížícím červnem jich bude přibývat. „Nyní máme pevně dojednáno asi 35 akcí. Byly bychom rádi, aby jich bylo kolem padesáti,“ řekl jeden z organizátorů Josef Vejlupek. Během půl roku a pak na samotné Portě budou moci diváci vidět na 150 různých interpretů. Porta má být hlavní kulturní akcí letošního roku.

Seznam interpretů, které organizátoři zajistili, je velmi dlouhý. Postupně přijede třeba Lenka Dusilová, Jitka Molavcová s Jiřím Suchým, Věra Martinová, Karel Plíhal, Ivo Jahelka, Pavel Žalman Lohonka nebo Václav Neckář a mnozí další. Vrcholem bude samotné finále a pak galakoncert v Letním kině. Jeho hvězdou měl být kromě dalších interpretů Karel Gott, ale jeho vystoupení je kvůli nemoci nepravděpodobné. Jako náhrada má za něho přijet skupina Olympic.

Na hlavní koncert do Letního kina bude vstupenka stát 230 korun, jejich prodej začne v březnu. Na místě prý vstupenky budou mnohem dražší. Některé akce, třeba na Lidickém náměstí nebo v Centrálním parku budou zdarma. Na Severní Terase třeba proběhne koncert Františka Nedvěda, kterého ze sedmi písničkářů vybrali v hlasování diváci.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*