Postrach chatek Ústecka a Teplicka je za mřížemi

  •  

Chalupáři a chataři na Ústecku a Teplicku si mohou alespoň trochu oddechnout.

Soud totiž poslal do vazby padesátiletého muže, který vykrádal chatky v těchto dvou okresech.

Před Vánoci přelezl v Modlanech oplocení zahrady a vloupal se do kůlny, kde ukradl batoh, přenosné rádio a sadu žárovek. Snažil se vloupat i do chatky, nebyl ale úspěšný a pouze poškodil fasádu a mříže. Zloděj měl smůlu, že šel kolem rybář, který se zná s majitelem chatky. „Muž uviděl, že se u jeho kamaráda svítí a volal mu, jestli se může stavit na kávu. Ten se tomu podivil, protože v klidu seděl doma a navíc si byl jistý, že při odchodu světlo vypnul. Svědek pak uviděl, jak se zhaslo a od objektu odcházel neznámý muž, na místě ho proto zdržel do příjezdu policistů,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek

Na služebně pak zjistili, že po zloději prahnou i ústečtí kriminalisté. Muž, který už byl začátkem prosince obviněn z vloupání do šesti zahradních chat v Ústí nad Labem, ze kterých si odnesl například plynovou bombu, vzduchovku, jízdní kolo, nebo mobil, byl podle nich podezřelý i z dalších vloupání. To se potvrdilo při výslechu u ústeckých kolegů, kde se zloděj přiznal, že se v průběhu prosince v Dolních Zálezlech vloupal do dalších dvou chat, ze kterých ukradl DVD přehrávač, satelitní přijímač a repliku historického kordu.

Muž se teprve v květnu vrátil z vězení, kde si odpykával dvacetiměsíční trest za majetkovou trestnou činnost. Nyní je obviněný z krádeže a porušování domovní svobody, za které může být odsouzen až na tři roky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*