Povedená panička

  •  

Opuštěné psy v uzamčeném bytě musela řešit hlídka ústeckých strážníků. Psi se nacházeli v Žukovově ulici. Před domem na strážníky čekal muž, který jim sdělil, že je správcem domu, a že se 8. listopadu z domu odstěhovala nájemnice, která zanechala v bytě ve druhém patře dva psy.

„Oznamovatel uvedl, že nikdo neví, zda mají psi v bytě nějaké jídlo a vodu. Do bytu se nelze dostat, protože k němu nemají klíče, které nájemnice, co se z bytu pro neplacení nájemného musela vystěhovat, zatím nevrátila,“ popisuje událost zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

Strážníci ihned kontaktovali majitele nemovitosti a s tím se dohodli, že druhý den otevře byt správce domu.

„Hned druhý den se na místo dostavili strážníci a s nimi i magistrátní veterinář. Po otevření bytu nalezli strážníci na balkoně mimo dvou psů, border kolie a labradora i v kleci zavřeného malého králíka.  V místnosti, kde se psi pohybovali, byl zjištěn značný nepořádek a na zemi se nacházely výkaly,“ dodává Novotný.

Z důvodu podezření ze spáchání přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání, bylo po zadokumentování celé události na majitelku psů sepsáno úřední oznámení, které bude předáno příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Všechna zvířata byla hlídkou převezena do městského útulku pro opuštěná zvířata, kde si je pracovníci převzali.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*