Poznejte Afriku všemi smysly

  •  

Ústecká knihovna zve na multižánrovou akci pojmenovanou Cestování všemi smysly: Afrika. Pro návštěvníky budou připraveny ochutnávky, bubnování, deskové hry nebo virtuální realita. Jak již napovídá název, cílem je představit veřejnosti africký kontinent prostřednictvím nejrůznějších zážitků a všech pěti smyslů: dotekem, čichem, zrakem, sluchem i chutí.

„Návštěvníci se mohou těšit na nabitý odpolední program s ochutnávkou tradičních pokrmů a čajů, workshopem bubnování nebo interaktivní výstavou afrických předmětů, kterou pro účely této akce připravila ústecká zoologická zahrada. Chybět nebude ani cestovatelská přednáška nebo možnost navštívit stepi třetího největšího kontinentu prostřednictvím virtuální reality. V neposlední řadě si na své přijdou i rodiče s dětmi, pro které jsme připravili zážitkovou výtvarnou dílnu a tematické deskové hry,“ říká  ředitelka knihovny Jana Linhartová. Zároveň doplňuje, že prioritou knihovny je akci zpřístupnit co nejširšímu okruhu uživatelů, včetně osob s nejrůznějšími handicapy. Proto bude například přednáška cestovatelky a spisovatelky Hany Hindrákové o Keni na místě tlumočena do českého znakového jazyka.

Akce se koná 20 ledna. Vstupné je 50 korun a děti do 15 let mají vstup zdarma. Podrobnější informace o programu jsou rozepsány na webových stránkách knihovny v záložce akce.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*