Pozvánka: Mlýnek Táni Kindl

  •  

Ústecká knihovna chystá 6.května od 17:00 hodin pořad se severočeskou spisovatelkou s názvem Mlýnek Táni Kindl – Novákové. Uskutečn í se v sále knihovny v Churchillově ulici.

Táňa Kindl Nováková je členkou Severočeského klubu spisovatelů. Její tvorba vychází v literárních časopisech, různých almanaších a sbornících. Pořádá občasné výstavy a večery poezie.

V Ústí nad Labem žije více než 30 let. Píše poezii pro dospělé a pro děti. Překládá z ruštiny ruské básníky a prozaiky. Pro děti vydala veselé básničky o kočkách i o psech („Kočky“ a „Psi“), letos chystá vydání pohádek o Ústí a okolí. Městu Ústí nad Labem věnovala rovněž sbírku básní „Město milenců a vrahů“. Tato sbírka inspirovala ústeckou dokumentaristku, Alenu Krejčovou, k natočení stejnojmenného filmu.

Kromě sbírky „Den červeného ptáka“ vydala „Poetickou kuchařku“, ve které se neobvykle potkávají recepty s poezií. Zajímavá spolupráce se odráží v bibliofiliích, které s láskou na její poezii vytváří výtvarnice Eva Vágnerová. Posledním takovýmto počinem byla bibliofilie „Hororových haiku“.

Básnířka úzce spolupracuje s Dílnou ručního papíru v Litoměřicích, kde vznikají společné zajímavé projekty s ostatními umělci. Nejbližší akcí bude charitativní aukce starých židlí, které výtvarně vyzdobí jednak profesionální výtvarníci, jednak amatéři. Výtěžek aukce půjde na Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích. Autorka připravila pro tuto akci básnické texty a zúčastní se svou vlastní výtvarně pojatou židlí.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*