Před Hraničářem se pobavíte na ulici

Foto: Aleš Loziak
  •  

Veřejný sál Hraničář uzavírá svou druhou sezónu dalším, taktéž druhým, ročníkem minifestivalu Léto na ulici. Piazzeta před Hraničářem bude od úterý po devět odpolední a večerů patřit hudbě, tanci, jídlu a především lidem.

Každý den má svůj tématický rámec a nabídne rozličné workshopy, výtvarné dílny pro děti, kurzy tance. Následně volně přejde ke společnému grilování, koncertu, divadlu či filmu. To vše za dobrovolné vstupné.

Důležitým dnem programu Léta na ulici je bezesporu úterý 13. 7. s podtitulem TOTÁLNÍ VÝPRODEJ. Slavnostní zakončení a uzavření naší pětiměsíční výstavy Dům módy doprovodí bohatý program. Krom grilování a večerních koncertů se návštěvníci mohou těšit na poslední sérii komentovaných prohlídek výstavou, dále pak mimo jiné na výběrový second-hand Martiny Liškové, autorská tetování Terezy Haspeklové, workshop patchworku Heleny Hoškové či tragikomické čtení z deníku H&Mmana, tedy uměleckého projektu Jana C. Löbla.

Výběru večerních promítání se účastnili i návštěvníci Hraničáře svým hlasováním na našem webu. Těšit se tak vždy od 22 hodin můžeme na filmy Tajemství hradu v Karpatech (čtvrtek 14. 7.), Grandhotel Budapešť (sobota 16. 7.), Deadpool (úterý 19. 7.), dále na námi vybraný film Belgica (úterý 12. 7.) a českou novinku Polednice (čtvrtek 21. 7.) podle výběru sousedního Fokus Kafe.

Bohatá nabídka venkovních koncertů láká například na současný mladý pop v podání pražské kapely Maella (středa 20. 7.) či výrazné písničkáře, prosazující se čímdál častěji i v zahraničí, Pandoo a Tomáš J Holy (pátek 22. 7.). Stranou nezůstanou ani ústeckému publiku známí Strange Fetish (středa 13. 7.) a Vasilův rubáš (středa 20. 7.), ani další pozvané kapely.

Program Léta na ulici divákům představí dvě divadelní hry. Tou první je inscenace Tme divadla s názvem Brkelemeke (úterý 19. 7.). Divadelní road movie o cestě za největší šprýmařkou na světě – za svobodou – byla v roce 2013 nominována v soutěži mladých talentů Český tučňák. Druhou inscenací bude hra souboru Depresivní děti touží po penězích s názvem Kartografie pekla (čtvrtek 21. 7.). Soubor bude hru v průběhu týdne zkoušet v sále Hraničáře, kde ji pak také ve světové premiéře představí. Hrou v reáliích severočeského ghetta nás provedou dva jeho obyvatelé. V jejich úhlech pohledu, zkušenosti i osobním příběhu se zrcadlí život v místě, které by pro leckoho mohlo být synonymem pekla, a přesto je pro mnohé domovem.

Končící sezónu 2015/16 Hraničíř považuje za úspěšnou, neboť se na všech programech zde konaných se vystřídalo téměř 20000 diváků.

PROGRAM LÉTA NA ULICI

12 ÚT – ROZTANČENÝ START

17.30
Tančírna na ulici – Honza Štaffa
Barell Battery + Banda Brincadeira
DJ Funkenstein
Grilování

22.00
LETNÍ KINO / Belgica

13 ST – TOTÁLNÍ VÝPRODEJ

16.00 Slavnostní zakončení výstavy Dům módy
Komentovaná prohlídka každou celou hodinu
Sítotisková dílna
Tetovací salon
Oděvní bazar
Grilování, hudba

17.00
Workshop patchworku Heleny Hoškové

20.00
KONCERT Y /
Flush Buttons
Strange Fetish

14 ČT – VEŘEJNÝ OBÝVÁK

15.30
Bazar knih + čtení se SVKUL
Dětská výtvarná dílna
Diskuze o veřejných prostranstvích

22.00
LETNÍ KINO / Tajemství hradu v Karpatech

15 PÁ – PÁTEČNÍ VESELÍ

16.30
Tančírna na ulici
Grilování

19.00
KONCERT Y /
Kytiboys (Hudební večery v Hraničáři)
Ciorba

16 SO – SPORTOVNÍ DEN

14.30
Venkovní sporty
Výlet po Ústí
Výtvarná dílna Tamaryšek

16.30
MUMIE grill: Burgery
DJ Kim Young Su

22.00
LETNÍ KINO / Grandhotel Budapešť

19 ÚT – DRUHÝ START

15.30
Bazar knih + čtení se SVKUL
Dětská výtvarná dílna
Workshop Zahrada ve městě

19.00
DIVADLO / Tme divadlo: Brkelemeke

22.00
LETNÍ KINO / Deadpool

20 ST – HUDEBNÍ STŘEDA

17.30
Tančírna na ulici

20.00
KONCERTY /
Maella
Vasilův rubáš

21 ČT – ODPOLEDNE S FOKUS KAFE

16.00
Sítotiskový workshop
VÝSTAVA / Neviditelní lidé – aneb jsou schizofrenici nebezpeční?

19.00
DIVADLO / Depresivní děti touží po penězích: Kartografie pekla

20.00
KOMIKS NA ULICI / Kakalík

22.00
LETNÍ KINO / Polednice

22 PÁ – KONEC LÉTA?

16.30
Tančírna na ulici
Grilování

20.00
KONCERTY /
Pandoo
Tomáš J Holy


  •  

1 komentář z Před Hraničářem se pobavíte na ulici

  1. Dear prof moustache,La qualité scientifique de vos articles rivalise bien heureusement avec la vanité des commentaires de certains lecteurs frustrés d'un talentueux blogueur. Peut-être un jour pourriez-vous m'expliquer le cerveau d'un commentateur inutile.En tout cas, pour moi, vous êtes la meilleure. Merci, merci…

  2. Tom, Thanks for stopping by again,Yes, appalled is right.. BO is not a Christian by Biblical standards.. check out the link I posted on his proclamation of his “christianity” in my response to AOW above, October ’08. He denies almost all of the basic doctrines of true Christianity — and is probably maybe closer to Jeremiah Wright’s Black Liberation Theology.In Jesus Christ eternally, Jack

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*