Premiér Babiš podpořil vznik kardiochirurgie v Ústí

ilustr. obr.
  •  

Premiér Andrej Babiš podpořil vznik kardiochirurgie v ústecké Masarykově nemocnici. Pracoviště vzniklo na začátku letošního roku vedle kardiologické kliniky a jeho úspěšná činnost je předpokladem pro získání statutu komplexního kardiovaskulárního centra od ministerstva zdravotnictví.

Premiér Babiš a ministři v rámci výjezdu vlády do Ústeckého kraje v půlce května debatovali se zdravotníky. Diskuze se zúčastnili i hejtman kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana Stanislav Rybák, předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák, generální ředitel Petr Fiala, členové vedení Krajské zdravotní, ředitelé a hlavní sestry krajských nemocnic, přednostové klinik a další lékaři a sestry.

„Na rozdíl od zbytku republiky dosud nebylo kardiochirurgické pracoviště v Ústeckém kraji, ani na území sousedních krajů. Kardiochirurgické pracoviště v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v následujících týdnech čekají první operační výkony a my vynaložíme veškeré úsilí k získání statutu Komplexního kardiovaskulárního centra, které si obyvatelé Ústeckého kraje zaslouží. Do získání statutu však musíme provoz kardiochirurgie hradit z vlastních prostředků,“ vysvětlil Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

Předseda představenstva Krajské zdravotní předal ministru zdravotnictví žádost o rozšíření statutu „Centra vysoce specializované kardiovaskulární péče“ na „Centrum komplexní kardiovaskulární péče“ už při jeho první letošní návštěvě Masarykovy nemocnice 19. března.

„Ano, za zřízení kardiocentra se přimluvím. Souhlasím s tím, že si kraj takové pracoviště zaslouží,“ potvrdil premiér Andrej Babiš svůj předchozí slib z léta 2016, kdy Krajskou zdravotní a ústeckou Masarykovu nemocnici navštívil jako místopředseda vlády a ministr financí.

„Na západ od Prahy žádné kardiocentrum není, a proto také Ústecký kraj jeho vznik v největší z jeho nemocnic dlouhodobě podporuje. A o Krajské zdravotní všude hovořím v dobrém, protože v posledních letech jde o společnost, kterou se kraj může pochlubit. Hospodaří v kladných číslech a my nemusíme přispívat, na rozdíl od některých jiných krajů, na provoz nemocnic, ale poskytujeme finanční podporu na investice, na rekonstrukce a nákup nových přístrojů,“ dodal hejtman kraje Oldřich Bubeníček.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*