Prezident Zeman je opět v Ústeckém kraji

  •  

Na třídenní návštěvu Ústeckého kraje přijel prezident Miloš Zeman. Středu stráví na Ústecku a Teplicku a postupně během dalších dvou dnů navštíví i Litoměřicko a Lounsko. Návštěvu zakončí v pátek v Podbořanech.

Po příjezdu prezidenta na krajský úřad se po přivítání prezident setkal a mluvil se zastupiteli, některými starosty měst a obcí s rozšířenou působností a vedoucích odborů kraje. Pak následovalo setkání s řediteli příspěvkových organizací zřizovaných Ústeckým krajem a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

„Náš Ústecký kraj má vedle řady přírodních a kulturních památek také řadu problémů, jako je například sociální vyloučení či nezaměstnanost. Jsem rád, že se pan prezident o naše problémy zajímá,“ řekl hejtmn Oldřich Bubeníček.

„Chci být užitečný při pomoci řešení problémů Ústeckého kraje a těším se na další návštěvu Ústecka již 17. prosince při otevření dokončené dálnice D8,“ slíbil Miloš Zeman, který současně poblahopřál hejtmanovi a všem zastupitelům k jejich zvolení.

Diskuze se věnovala mimo jiné tématům zdravotnictví, migraci a zahraniční politice i stavu dopravní infrastruktury. Tu označil Miloš Zeman za společný problém všech krajů.

Během prvního dne pobytu navštívil prezident v doprovodu hejtmana teplickou společnost HIT OFFICE a setká se s představiteli a občany města Krupka.

První dáma Ivana Zemanová a Jitka Bubeníčková mají svůj separátní program, který je situován do Ústí nad Labem a Duchcova.

Prezident Miloš Zeman zavítal do Ústeckého kraje již po čtvrté. První návštěva se uskutečnila v roce 2013, v roce 2015 přicestoval hned dvakrát.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*