Při předávání „knihovnických Oscarů“ byla podepsána smlouva o spolupráci s ústeckou univerzitou

  •  

V úterý 3. října se v Knihovně Ústeckého kraje opět uskutečnilo slavnostní předávání regionálních knihovnických cen. Kromě již tradičního ocenění Knihovník Ústeckého kraje byla v letošním roce udílena i nová cena DRAK, určená drsným a aktivním knihovnicím a knihovníkům pracujícím v Ústeckém kraji minimálně pět let. Během slavnostního večera byla zároveň pokřtěna nová knižní publikace Bájná knihovna a podepsána smlouva o spolupráci s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně.

Vítězkou ocenění Knihovník Ústeckého kraje 2023 se stala Zdeňka Chovancová z Místní knihovny Lenešice na Lounsku. Pod jejím vedením se z knihovny stalo centrum kulturního a společenského života obce. Pravidelně zde probíhají nejrůznější přednášky, semináře, kurzy trénování paměti, veřejná čtení, workshopy pečení nebo degustace vína. Druhé místo obsadila Petra Medňanská z Obecní knihovny Novosedlice, na třetím místě se pak umístila Eva Vokůrková z Místní knihovny Křesín. Hodnotící komise Knihovníka Ústeckého kraje letos udělila i jedno mimořádné ocenění za dlouholetou činnost v knihovně a inspirativní práci s malými čtenáři Antonii Tothové z Místní knihovny Blšany na Žatecku.

„V letošním roce se SKIP Drsný Sever rozhodl udělit ještě nové ocenění DRAK. Název tohoto ocenění je zkratkou DRsný Aktivní Knihovník nebo knihovnice a je udělováno za zásluhy a mimořádný přínos knihovnickému oboru,“ vysvětluje vedoucí Oddělení regionálních funkcí krajské knihovny, a zároveň i členka hodnotící komise obou zmiňovaných ocenění Jana Bednářová. Zároveň dodává, že na rozdíl od Knihovníka Ústeckého kraje ocenění DRAK není omezeno velikostí obce, v níž knihovna působí. Podmínkou však je, že nominovaní knihovníci a knihovnice musí pracovat v knihovnách v Ústeckém kraji minimálně pět let.

Nové ocenění DRAK získala Michaela Hrabinská z Městské knihovny Litvínov. Kromě hlavní ceny hodnotící komise udělila ještě pět čestných uznání, které za příkladnou práci v knihovnickém oboru získaly Eva Krejčí z Knihovny K. H. Máchy Litoměřice, Marcela Langrová z Městské knihovny Louny, Eva Lochnerová a Denisa Bíbová z Knihovny Ústeckého kraje a ředitelka Knihovny Ústeckého kraje Jana Linhartová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*