Při únosu dětí policisté nechybovali

Garáž, ve které únosce držel děti Foto: ČRO Sever/J. Bachorík
  •  

Policisté nepochybili při vyšetřování únosu dvou dětí z Litoměřicka, které byly letos v srpnu nalezené v garáži na Střekově. Konrola objevila jen drobné nedostatky. Práci policistů kritizovali rodiče, kteří děti našli, ač u garáže policisté byli před nimi.

To kriminalisté vysvětlovali tím, že z garáže nebylo nic slyšet. Proto vše prověřila policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Pracovníci odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje ukončili vyhodnocování správnosti postupu policistů, kteří se podíleli na pátrání po unesených dětech z Litoměřicka. Ve svých závěrech nedošel kontrolní orgán krajského ředitelství PČR k jakýmkoliv závěrům, které by svědčily pro takové pochybení policistů, které by na konečný výsledek mělo mít jakýkoliv vliv,“ řekl mluvčí police Jozef Bocán.

Postup policistů a závěry odboru vnitřní kontroly kraje následně prověřili také pracovníci odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR, kteří konstatovali spíše dílčí či administrativní nedostatky, nicméně opět bez vlivu na výsledek pátrání. Policie již přijala opatření, aby se případ neopakoval.

Šestatřicetiletý únosce je ve vazbě. Hrozí mu osm let vezení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*