Primátorem Ústí je Petr Nedvědický

  •  

Primátorem byl na ustavujícím zasedání nového městského zastupitelstva po bouřivé diskuzi zvolen Petr Nedvědický z hnutí ANO 2011. První náměstkyní byla zvolena bývalá primátorka Věra Nechybová (UFO) a dalšími pak Tomáš Vlach (ANO 2011), Pavel Tošovský (ODS) a Michal Ševcovic (Pro zdraví a sport).

Radu města doplní ještě Eva Fialová (ANO 2011), Tomáš Kirbs (ANO 2011), Lukáš Konečný (UFO) a Miroslava Lazarová (ODS).

Noví zastupitelé také zvolili finanční a kontrolní výbor. Vedením finančního výboru byl zvolen Pavel Vodseďálek (KSČM) a kontrolního výboru Gabriela Hubáčková (KSČM).

Během zasedání zastupitelů několikrát z úst opozice i přítomných občanů zazněla kritika volby primátora, a to hlavně kvůli kauze nabytí a prodeje pozemků v Krupce s několikanásobným ziskem. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu má koalice ANO, UFO, ODS a PRO Zdraví a Sport těsnou většinu 19 mandátů, když jedna ze zastupitelek ODS Lenka Černá jí odmítla dát podporu. V opozici je PRO! Ústí, Vaše Ústí, komunisté a SPD.

Nové vedení města dnes také zveřejnilo koaliční smlouvu. „Koaliční smlouva obsahuje programovou část priorit, na kterých jsme se shodli. Jde především o vztah magistrát versus obvody a jejich financování. Dále jsou pro nás důležité sociální záležitosti a jejich řešení, jako například nákupy bytů pro sociální účely,“ řekl Petr Nedvědický.

Text koaliční smouvy najdete ZDE


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*