Přípravy na ústecké mistrovství v požárním sportu vrcholí

  •  

Už v pátek 30. srpna začíná v Ústí nad Labem 48. mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 66. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Na Městském stadionu už byla postavena cvičná věž. Rozeběhly se všechny finální úpravy tak, aby vše bylo připraveno. Ve čtvrtek 29. srpna přijedou nejlepší hasiči a hasičky z celé republiky, aby mohli začít od pátečních ranních hodin trénovat.

„O vše se stará technická četa a organizační tým mistrovství, které dohromady tvoří okolo 250 lidí. Musejí se postarat nejen o technologii vlastní soutěže, ale i o prezenci, ubytování, stravu a další zázemí pro 200 sportovců z řad profesionálních hasičů, 514 sportovců a sportovkyň z řad dobrovolných hasičů, 80 rozhodčích a desítky dalších účastníků a hostů,“ popisuje mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Všechny soutěžní disciplíny se uskuteční na Městském stadionu Ústí nad Labem.  První soutěžní den bude zahájen výstupem na cvičnou věž a slavnostním ceremoniálem zahájení celého mistrovství. V sobotu na všechny čeká běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 x 100 metrů. Neděle bude ve znamení požárního útoku a mistrovství bude oficiálně zakončeno.

„Účast přislíbil předseda vlády i ministr vnitra, vysocí představitelé Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, vrcholní představitelé společenského, kulturního a politického života. Záštitu mistrovství udělil hejtman Ústeckého kraje,“ dodává Lukáš Marvan.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*