Přírodovědecká fakulta slaví kulaté výročí

Foto: PřF UJEP
  •  

Přírodovědecká fakulta UJEP si dnes připomíná deset let od svého založení.

Jako samostatná fakulta vznikla 4. listopadu 2005 z Ústavu přírodních věd. K tomuto datu přešly na nově vzniklou součást UJEP katedry biologie, fyziky, geografie, chemie, matematiky a informatiky z pedagogické fakulty.

„V rámci oslav 10 let fungování bude fakulta pořádat v listopadu každý čtvrtek netradiční populárně naučné akce pro studenty i pro širokou veřejnost, aby se blíže seznámili s osobním i profesním životem vědců a studentů,“ uvedla její mluvčí Jana Maredová. První akce proběhne 5. lustopadu a je nazvaná Jeden den na vejšce. Určená je především pro studenty středních škol, aby si vyzkoušeli vysokoškolské studium na vlastní kůži a soutěžili o hodnotné ceny.

 
12. listopadu přijdou vědci do centra města, a to přímo do kavárny Café IN v OC Forum. Od 17:00 do 19:00 hodin budou moci kolemjdoucí přisednout na kávu a podebatovat s nimi na témata vědecká, ale probrat i ta osobní. Další týden je připravená Noc vědců, kde od 18:00 hodin bude připravena pro širokou veřejnost zábava v podání vědců. Zahraje Pavel Houfek&band a návštěvníci mohou zkusit utéct z tajuplné Frankensteinovy laboratoře na motivy hry Escape room. Celý vědecký měsíc završí akce Vánoce očima vědce, kdy v prostorách Naučného botanického parku Za Válcovnou budou moci návštěvníci nahlédnout pod pokličku přírodovědeckého adventu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*