Přístaviště ve Vaňově město zatím nekupuje. Chce nižší cenu

  •  

Zastupitelé dnes nerozhodli, zda město odkoupí za 89 milionů korun přístaviště ve Vaňově. Na pozemku chce investor stavět překladiště minerálních olejů, proti kterému se postavili místní obyvatelé i vedení města.

Cena 89 milionů, kterou by město mělo zaplatit, přišla zastupitelům příliš vysoká. Po několika hodinové diskuzi se nakonec usnesli, že o koupi pozemků bude město nadále usilovat, ale za podmínek, že nemovitosti nebudou zatížené, kromě již existujících, věcných břemen a majitel pozemků Kongresové centrum ILF předloží všechny aktivní smlouvy, které se ke koupi vztahují. Rada města připraví pracovní skupinu, která bude jednat s majitelem o úpravě kupní ceny, a to do 9. května 2018.

Město chce areál ve Vaňově odkoupit, aby zamezilo vybudování překladiště minerálních olejů, o které dosavadní vlastník usiluje.  „Pro toto území je zpracována studie využití a my bychom ji rádi oživili. Je zde možnost vybudovat bydlení u řeky, přístav malých lodí, relaxačně sportovní zónu, kavárny a restaurace, kulturní a další využití. To vše nám umožňuje územní plán. To by měla určit následná studie vypracovaná odborníky,“ řekl náměstek Jiří Madar (UFO).

Při jednání zastupitelstva byli proti odkupu pozemků za 89 milionů například zastupitel Radim Bzura (nezávislý, dříve TOP09) nebo hnutí PRO! Ústí. Podle nich jde o obchod se strachem a majitel pozemků chce využít situace.

Logistické centrum – překladiště minerálních olejů je v současné době posuzováno Krajským úřadem Ústeckého kraje, který řeší vliv na životní prostředí v rámci procesu EIA

Lidé z Vaňova chtějí, aby se nic podobného jako je překladiště olejů poblíž Masarykových zdymadel stavět nemohlo. „Je to názor 99% občanů Vaňova, ale nejen jejich. Chtěli bychom tady prostor pro sport a rekreaci,“ uvedl před časem Julius Beres ze spolku Občané Vaňova.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*