Pro přesnější měření teploty dostane domov pro seniory V Klidu termokameru

  •  

Tělesnou teplotu lidí, přicházejících do domova pro seniory na Severní Terase, bude nyní nově sledovat nejmodernější termokamerový systém. Zařízení ho věnovalo město Ústí nad Labem, které ho dostalo od čínské společnosti Dahua Technology, která působí v České republice.

Podle manažera společnosti Damona Hu má systém řadu funkcí, které je možné ve městě využít, ale nyní se může uplatnit při prvotní kontrole zdravotního stavu lidí na vstupu do objektů s potřebou vyšší ochrany proti nákaze.

„Děkujeme za tento velkorysý dar. Kameru využijeme v Domově pro seniory V Klidu na Severní Terase. Toto sociální zařízení patří k těm, kde chceme zajistit co nejvyšší ochranu,“ řekl primátor Petr Nedvědický.

Kontakt města s touto společností navázal na nedávnou návštěvu velvyslance Čínské lidové republiky v Ústí nad Labem. „Projednali jsme možnosti rozvinutí našich vztahů a vzájemné spolupráce a jsem rád, že se podařilo domluvit první konkrétní výsledek právě v této složité době,“ ocenil náměstek primátora Tomáš Vlach.

Kromě kamerového systému přivezli zástupci společnosti darem dvě velké krabice ochranných roušek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*