Pro současné radní VašeÚstí ruku nezvedne

  •  

Nejsilnější klub ústeckého zastupitelstva VašeÚstí ve středu nepodpoří dovolení současné rady města.
Založení hnutí politici oznámili dnes na tiskové konferenci. Sdružuje devět z dvanácti zastupitelů, kteří byli zvoleni na kandidátce ANO.

Podle předsedkyně hnutí, neštěmické starostky Yvety Tomkové, není spojení až tak překvapivé. „Spojuje nás program, který jsme společně před dvěma lety vytvářeli,“ uvedla. ANO bylo po červnu loňského roku, kdy se rozpadla koalice, kterou mělo s PRO!Ústí, rozdělené na dva tábory. Ústeckou buňku pak vedení ANO rozpustilo. Podle místopředsedy Martina Maty je rozdělil hlavně názor na koalici a fungování města. „Poučili jsme se. Jednotlivé věci jsme si vyříkali,“ prohlásil. Neshody jsou prý minulostí, ale jméno s Andrejem Babišem již spojovat nechtějí.

Z lidí zvolených na kandidátce ANO chybí v hnutí primátorka Věra Nechybová, její náměstek Pavel Dufek a střekovský starosta Miroslav Štráchal. Podle Tomkové se primátorka z počátku na přípravách hnutí podílela. „Má u nás dveře otevřené,“ řekla. Spolupráci se zbývajícími dvěma politiky si prý ale hnutí představit nedokáže.

VašeÚstí nechce podpořit dovolení současné rady, protože nemá jejich důvěru. Odmítá i takzvanou duhovou koalici všech stran, o niž se snaží primátorka Nechybová, což by prý popíralo výsledky voleb. „Nikdo s námi o tom ani nejednal, neznáme žádná jména,“ tvrdí Yveta Tomková.

I když má hnutí nejsilnější klub zastupitelstva, údajně prozatím nevede vlastní jednání s jinými politickými stranami o nějaké koalici, která by převzala vládu nad radnicí. „Nyní je řešení situace na současném vedení města,“ uvedla Tomková. Do budoucna ale takový postup nevyloučila.

Zítra se má sejít zastupitelstvo města, které by mělo dovolit člena rady. Ta klesla po nedávném odchodu Yvety Tomkové a Renaty Zrníkové pod minimální zákonný počet pěti členů. Pokud nebude zítra rada dovolena, může její funkce převzít zastupitelstvo, případně pověřit primátorku.


  •  

1 komentář u Pro současné radní VašeÚstí ruku nezvedne

  1. Proboha,co je to za stranu…to už zapomněli, jak se pomlouvali před pučem…? Myslím, že ti tři aňáci, kteří do teto bandy nevstoupili udělali moc dobře. .

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*