Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhlo Gymnázium Teplice

  •  

V pravé poledne odstartovalo čtvrté semifinálové kolo Juniorského maratonu, tentokrát v Ústí nad Labem. O účast ve finále bojovalo u OC Forum deset desetičlenných týmů, z nichž ten nejrychlejší postoupil do finále.

Na středoškoláky čekala 42 km dlouhá trať, každý člen týmu běžel jednu desetinu, tedy 4,2 km. Ústecké semifinálové kolo bylo letos zatím nejnapínavější. O vítězství se rozhodlo až na poslední předávce a nejrychleji celý maraton zdolali stejně jako loni studenti Gymnázia Teplice v čase 2:21:47. Na druhém místě maratonskou štafetu dokončili běžci z Gymnázia Lovosice (2:25:30). Třetí doběhlo družstvo z Gymnázia Ústí nad Labem (2:27:27). Kompletní výsledky naleznete na www.runczech.com/jmc.

„Juniorský maraton je ten nejlepší způsob, jak mladým ukázat, že běh je krásný sport, který málo stojí a hodně dává. Atmosféra závodu nezklamala ani letos,“ hodnotí Tomáš Coufal z organizačního týmu.

Vítěznému týmu gratulujeme a držíme palce do finálového kola, které proběhne již v neděli 3. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Všechna finálová družstva mají od RunCzech hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě výletu do Prahy si užijí start na Staroměstském náměstí po boku nejlepších vytrvalců světa a běh historickým centrem Prahy. Na každého čeká tričko a v cíli medaile. Na nejlepší čekají ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování.

Více informací na www.runczech.com/jmc.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*