Prodloužení výstavy Doerell a jeho svět

Ústí nad Labem v roce 1871. Zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem
  •  

Pro velký zájem veřejnosti bude v Muzeu města Ústí nad Labem prodloužena výstava Doerell a jeho svět až do 12.února 2017.

Jedinečná výstava díla ústeckého malíře Ernsta Gustava Doerella reprezentuje významné svědectví o zmizelé krajině severozápadních Čech ve druhé polovině 19.století. Její instalace je spojena s připomínkou loňského 140.výročí založení dnešního Muzea města Ústí nad Labem, které je prezentováno na související výstavě Již 140 let.

K výstavě byly v loňském roce vydány dva nástěnné kalendáře pro rok 2017, které se pro velký zájem dočkaly několika dotisků. V tuto chvíli jsou již vyprodány. Stejně tak rozsáhlá obrazová publikace o díle Ernsta Gustava Doerella, která vyšla v nákladu 1000 výtisků, má již více než polovinu nákladu vyprodánu.

Hojně byly navštíveny také všechny doprovodné programy k výstavě, poslední komentovaná prohlídka výstavy se bude konat v úterý 7.února 2017 od 17.00 hodin. Poslední možnost shlédnout tuto jedinečnou výstavu budou mít návštěvníci v neděli 12.února 2017 od 9.00 do 17.00 hodin.

Muzeum města Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*