Projekt nákupního centra bude ještě muset investor upravit

vizualizace
  •  

Střekovský obvod jako jediný v Ústí nemá větší nákupní centrum a pravděpodobně se ho hned tak nedočká. Ve hře je stále komplex u soudu. Střekovská místostarostka Aleša Kymličková řekla, že radnice je s investorskou firmou Saller Group v kontaktu. Podle ní ale potřebuje součinnost magistrátu, který vydává povolení a režíruje územní plán. „My můžeme maximálně prosit a tlačit k nějaké činnosti,“ říká místostarostka.

Tamní obyvatelé absenci možnosti plnohodnotného nakupování kritizují. „Je to jeden z problémů, který Střekovany hodně tíží. Kromě jednoho supermarketu zde nic není. Chybí lékárna nebo drogerie. A to je pro městskou část se 14 tisíci obyvateli ostuda,“ uvedla opoziční zastupitelka Věra Nechybová, která na problém dlouhodobě poukazuje.

Investor je plánům na postavení obchodního centra stále nakloněn. Stavbu na volném prostoru za Benešovým mostem a budovou soudu by developerská společnost Saller Group už chtěla zahájit. Stále ale nemá všechna potřebná povolení.

Podle městské zastupitelky pro územní plánování Evy Fialové je to na dobré cestě. „Odsouhlasili jsme změnu číslo jedna, která výstavbu povoluje za určitých podmínek, a nyní je na investorovi, aby představil upravený projekt. Zatím přesný termín, kdy k tomu dojde, znám není,“ dodává Fialová.

Spory o projekt se táhnou už od roku 2008. Tehdy vlastník pozemku představil první podobu supermarketu Lidl. Dokonce kvůli tomu místní hlasovali v referendu. To sice bylo platné, ale ne závazné. V komplexu by mělo být ještě několik menších prodejen a lékárna.


  •  

1 komentář u Projekt nákupního centra bude ještě muset investor upravit

  1. Tak nevím co si o tom mam myslet Strekovsky obvod je jako jiný obvody řízen magistrátem města Ústí nad Labem ten má kasu a plno úředníků kteří by se měli také uspokojit a ne všechno svádět na Strekovsky obvod tam to v tomto volebním období jde 1 ku 5 za cele období na př. Nedělají seceni a údržbu komunikace od nádraží Sebuzin směrem do Cirkvic a údržbu parku u autobusové zastávky Sebuzin privoz

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*