Projekt Už jsem čtenář vyrcholí

  •  

Knížka pro prvňáčka, je jedním z dalších projektů, kterým se knihovny a školy, snaží prolomit bariéru (ne)čtenářství u dětí.

Je to již jeho šestý ročník. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Každá veřejná knihovna má možnost do projektu přihlásit letošní žáky prvních tříd základních škol ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny.

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu, a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2013/2014 je to kniha spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

I ústecká knihovna potažmo její dětské oddělení se do projektu zapojila. Spolupracuje se ZŠ Elišky Krásnohorské a do projektu jsou zapojeny čtyři třídy prvňáčků. Aby byl projekt naplněn a děti mohly získat uvedenou knihu, museli se zúčastnit v dětském oddělení několika akcí spojených s knihou. Závěrečné slavnostní zakončení projektu za účasti rodičů proběhne v ústecké knihovně 20. a 27. května.

Za naplnění projektu obdrží dětské oddělení 50 knih Abeceda pro prvňáčky zdarma a zbytek pro ně ústecká knihovna dokoupí ze svých finančních prostředků. Ústecká knihovna se tak nadále snaží naučit i ty nejmenší školáčky chodit do knihovny. Již bezmála deset let má u ní prvňáček na rok bezplatnou legitimaci čtenáře a tímto projektem se opět snaží podpořit u dělí lásku ke knihám.
Iva Opravilová

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*