První den požádalo o drtič zahradního odpadu už sto lidí

  •  

První stovka Ústečanů přišla v pondělí na magistrát požádat o zapůjčení drtiče zahradního odpadu. Žádosti se budou na odboru životního prostředí přijímat do středy.

O tom, komu budou drtiče půjčeny, nebude rozhodovat pořadí podání žádosti, ale los. Ze všech přijatých žádostí splňujících podmínky bude losováním vybráno 109 žadatelů, se kterými bude uzavřena smlouva o výpůjčce. Losování bude veřejné a proběhne ve středu 9. ledna od 17:00 v Informačním středisku města Ústí nad Labem na Mírovém náměstí.

„O drtič mohou požádat občané s trvalým pobytem na území města Ústí nad Labem, kteří vlastní pozemek pouze daného druhu – zahrada, sad, orná půda, trvalý travní porost, ostatní plocha se způsobem využití neplodná půda na území města Ústí nad Labem, dále společenství vlastníků jednotek, která vlastní pozemky výše uvedeného druhu, zahrádkářské osady. Pořizovací cena jednoho drtiče činí 5 397 Kč,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Žádosti budou přijímány do 9. ledna na odboru životního prostředí ve 4. poschodí v kanceláři č. 425, vchod z Lidického náměstí. Žádosti se budou přijímat od 8:00 hodin. V úterý 8. ledna bude jejich příjem ukončen v 15:00 a ve středu 9. ledna v 16:00.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*