První den voleb do zastupitelstev skončil, účast je nízká

  •  

Úderem 22:00 skončil první den letošního rozhodování o složení radnic. Zájem o hlasování byl podle informací od volebních komisařů zatím nižší. Ústecké komise hlásí účast od 10 do 30 procent.

Lidé, kteří nestihli hlasovat v pátek, mají šanci ještě v sobotu od 08:00 do 14:00. Podobně jako při minulých komunálních volbách se i letos objevila podezření na kupčení s hlasy. Údajný pokus o ovlivnění voleb zaznamenala volební komise v Mojžíři. Asi třicet sociálně slabých obyvatel se dotazovalo, jak mají volit stranu číslo 13. To má ve městě ODS. Policie prověřuje pokusy o ovlivnění voleb nakupováním hlasů na čtyřech místech v Ústeckém kraji, v Lovosicích, Litvínově, Chomutově a Bílině. O údajném kupčení se mluví i v dalších částech kraje, policie ho ale nezjistila.

Ústečané zároveň mohou rozhodovat  referendu o hazardu. Podle volebních komisařů je účast u referenda velmi nízká. Proto, aby referendum bylo platné je zapotřebí, ale k referedu přišlo 35 procent oprávněných voličů.

Výsledky hlasování budou postupně zveřejňovány na volebním serveru volby.cz podle toho, jak rychle budou členové volebních komisí se sčítáním hlasů hotovi a příslušné informace předají Českému statistickému úřadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*