FOTO: Na prvním zastupitelstvu se schválilo více prostoru občanům, dotace pro sport a zrušení peněz pro Amulet

  •  

V říjnu zvolení zastupitelé města Ústí nad Labem se na svém ustavujícím jednání zabývali kromě volby primátora, rady a výborů také dalšími body. Patřila mezi ně například změna jednacího řádu zastupitelstva. Současné zastupitelstvo zrušilo usnesení předešlého, které omezovalo prostor pro diskusi občanů.

Usnesení občanům odebralo možnost vyjadřovat se k rozpravě zastupitelů, své názory k projednávaným tématům mohli vyslovit jen před rozpravou zastupitelů, po ní už nikoli. Toto opatření zvedlo vlnu nevole a kritizovalo ho i ministerstvo vnitra. Noví zastupitelé omezení debaty zrušili a dohodli se také na přípravě zcela nového jednacího řádu.

Jednalo se také o zrušení dotace pro dětské divadlo Amulet, které vzniklo jen pár dní před tím, než mu minulé vedení města dotaci přidělilo.

Jednou z priorit nového vedení města je podle primátora Josefa Zikmunda navýšení počtu lidí na veřejně prospěšné práce. „Ty lidi si najímají obvody. Takže až budou všichni starostové, dám si s nimi okamžitě schůzku. Do budoucna bychom chtěli připravit nějakou koncepci celkového řešení úklidu, čistoty ve městě. Jestli není rozumné dát je do jedné společné organizace.“

Na návrh UFO  zastupitelé schválili poskytnutí neinvestiční dotace z rozpočtu roku 2015, odboru školství, kultury, sportu a sociálních služeb určených na oblast kultury a na oblast sportu pro takzvané „preferované sporty“ za podmínek zachování nejvyšší soutěže v basketbalu a volejbalu a nejméně druhé nejvyšší soutěže ve fotbalu a hokeji a zároveň při zajištění vstupu na zápasy pro děti do 120 centimetrů a seniory nad 65 let zdarma. Fotbalový klub Ústí nad Labem dostane, FK Ústí nad Labem – mládež, Hokej Ústí nad Labem a HC Slovan Ústí nad Labem dostanou po třech milonech,  akciovka Basketbalový klub Ústí nad Labem, Basketbalový klub Ústí nad Labem, o. s., SK Volejbal Ústí nad Labem – mládež a SK Volejbal Ústí nad Labem – dospělí získají po 1,5 milionu korun.

Náměstky primátora jsou Martin Hausenblas a Jana Bohuňková z PRO! Ústí a Martin Mata z ANO.

Koalice má 20 z 37 zastupitelů. V opozici jsou komunisté, ČSSD, ODS, UFO a TOP 09.

 

Veronika Vorlíčková

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*