•

Vítězem šestého ročníku ústeckého půlmaratomu se stal Keňan Barselius Kipyego. Do cíle doběhl ve fantastickém čase 59:15. Poprvé se tak běžci v Ústí nad Labem podařilo překonat hranici jedné hodiny.

V ženách stejně jako v loňském roce excelovala závodnice z Keni  Peres Jepchirchir. Z Čechů doběhl první Jiří Homoláč , mezi ženami Ivana Sekyrová.

Na závod se postavilo 3600 běžců z 36 zení. K tomu je nutné připočíst ještě 2500 účastníků rodinného běhu, do kterého se zapojilo mnoho Ústečanů, včetně primátorky Věry Nechybové. „Asi jsem podcenila přípravu a jsem překvapená, že jsem to dala,“ řekla v cíli zadýchaná primátorka.

Pro běžce bylo příjemné počasí, protože polevila vedra. Naštěstí v době, kdy byli na trati, nebyla ani jedna ze sobotních přeháněk.