Radní kraje i krajského města řešili společná témata

  •  

Rozsáhlé opravy mostu Dr. E. Beneše, nákup a provoz krizových bytů pro matky s dětmi či společná rekonstrukce křižovatky v ulicích Hrbovická, Tovární a Majakovského byly hlavními body společného zasedání krajské a městské rady.

„Hned v úvodu představil krajský radní Ladislav Drlý pracovní podobu rekonstruovaného mostu, na kterém nyní pracují projektanti. Rekonstrukce mostu by dle předpokladů měla trvat zhruba 3 stavební období a začít by měla v roce 2020. Obě rady řešily také hlavně otázku výstavby a fungování provizorní lávky pro pěší v době rekonstrukce i několik podob modelů fungování dopravy. Konkrétní podoba včetně finanční náročnosti vzejde až z projektové dokumentace,“ přibližuje mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Ústecký primátor Petr Nedvědický nastínil variantu krizových bytů. Město by rádo, zhruba v polovině letošního roku, připravilo prozatím čtyři takzvané krizové byty, které budou určeny pro matky a děti, které se ocitnou v tíživé životní situaci. Ústecký kraj vznik bytů podpoří finančním příspěvkem.

Řešila se i rekonstrukce dlouho diskutované křižovatky v ulicích Hrbovická, Tovární a Majakovského, při které bude město a kraj spolupracovat. „Obě rady se domluvily, že se ještě v příštím týdnu sejdou na svých mimořádných jednáních, aby radní odsouhlasili výběr zadavatele a mohly tak být okamžitě podepsány smlouvy a začít výstavba,“ dodává mluvčí Dosedělová.

Radní probrali ještě možnosti řešení přechodu pro chodce u Masarykovy nemocnice, spolupráci s ústeckou univerzitou, projekty v rámci Smart city či budoucnost Severočeského divadla opery a baletu a ústeckého muzea.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*