Ředitel Činoheráku rezignoval

Foto: Dita Havránková
  •  

Ředitel Činoherního studia požádal vedení města o uvolnění z funkce a to k 31. červenci, nejdéle pak k 31. prosinci. Důvodem je mimo jiného i únava a chuť věnovat se vlastní umělecké činnosti. V této divadelní sezóně stojí Jiří Antonín Trnka v čele Činoherního studia již devátým rokem. Souběžně jako ředitel po celou dobu vede také Městské divadlo v Děčíně.

„V příští sezóně ukončí své angažmá také dosavadní umělecký šéf, režisér David Šiktanc. Je to tak ta nejvhodnější chvíle k tomu, aby se obměnilo kompletně celé vedení divadla. Domnívám se, že přesně to může být pro divadelní provoz velmi oživující a zdravé,“ řekl stávající ředitel s tím, že jediné, co ho mrzí je, že se k odchodu z funkce nerozhodl dříve. A to z důvodu, že nebude moci v roce 2025 Michala Hábu, se kterým nyní jedná jako o nástupci dosavadního uměleckého šéfa, jmenovat. „Doufám, že tak učiní příští ředitel či ředitelka Činoherního studia,“ dodal Trnka.

Magistrát města Ústí nad Labem nyní ve spolupráci s odbornou utvoří výběrovou komisi a ta v otevřeném výběrovém řízení vybere nástupce a doporučí jej městu Ústí nad Labem ke jmenování do funkce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*