Registr má další dárce kostní dřeně

Foto: kr-ustecky.cz
  •  

Osmnáct mladých lidí vstoupilo do registru dárců kostní dřeně. Nábor dárců proběhl v konferenčním sále ústeckého krajského úřadu již potřetí a letos byl poprvé otevřený i pro veřejnost.

„Jsme velmi rádi, že k nám na úřad dorazilo tolik mladých lidí. Nábor se zde uskutečnil už potřetí a určitě v tomto chceme pokračovat i do budoucna. Sama již se do registru zapsat nemohu, tak chci pomáhat, alespoň takto,“ řekla Edita Dvořáková z odboru kanceláře ředitele, který akci zorganizoval ve spolupráci s doktorkou Klárou Váchovou z ústeckého Transfuzního oddělení Krajské zdravotní.

Pokud jste nábor nestihli, a chtěli byste se do registru zapsat, přihlášku najdete zde. Zvážíte-li vstup do registru dobrovolných dárců, učiníte první, nejdůležitější krok. Zdaleka ne všichni, kteří se zaregistrují, budou v budoucnu k darování dřeně vyzváni. Pravděpodobnost není velká, přesto každý z přihlášených dává naději. Třeba nikdy nikdo nebude potřebovat transplantaci s krvinkami vašeho typu. Ale pokud by ji potřeboval, můžete právě vy být jediným člověkem na světě, kdo mu může pomoci v jeho návratu ke zdraví, k životu.

V České republice onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých osob i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se jeho dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*