Rekonstrukce bazénu v jeslích bude dražší o pět milionů

ilustr. obr.
  •  

Dalších pět milionů na rekonstrukci bazénu v jeslích na Severní Terase korun schválila rada města. Rekonstrukce totiž bude dražší, než město předpokládalo. Původní odhad z roku 2014 na sedm milionů korun se ukázal jako podhodnocený.  V současné době projekt odhaduje cenu na dvanáct milionů korun.

„Odhad ceny se ukázal jako podhodnocený a cena mohla být upřesněna až po vytvoření položkového rozpočtu, který vycházel z podrobné projektové dokumentace. Proto je nutné navýšit finanční částku o 5 milionů korun. Cílem je řešení, které zajistí celkové zlepšení technického stavu bazénu včetně bazénové technologie. S ohledem na splnění současných přísných hygienických požadavků na provoz bazénu pro plavání kojenců a batolat, tak, aby je mohli využívat rodiče, nejen ženy, ale i muži, kteří stále častěji využívají možnost zastoupit maminky při výcviku plavání svých nejmenších dětí,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Kapacita jeslí zůstane stejná, navýšena bude jen kapacita bazénové části v důsledku zvětšení bazénu.

„Dojde nejen k navýšení kapacity účastníků na jednotlivé kurzy koupání kojenců a batolat, ale bude možné, aby zařízení využívala i další předškolní zařízení ve městě, případně jiní zájemci za předpokladu dodržení přísných hygienických podmínek.  S ohledem na větší využitelnost lze předpokládat zrychlenou návratnost vložených investic,“ dodává Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*