Rekonstrukce zastávek MHD se blíží ke konci

Foto: Město Ústí n.L.
  •  

V nejbližších týdnech v Ústí skončí rozsáhlá rekonstrukce zálivů a zastávek MHD.

Podle mluvčí města Romany Macové radní hledali možnost, jak projekt na základě námitek veřejnosti a řidičů změnit. „Ačkoliv laická veřejnost není v tuto chvíli s inovacemi spokojena, je nutné sdělit, že vedení města nemohlo a nemůže udělat jakékoliv změny v projektu ani ovlivnit jeho průběh. Důvodem je, že celý projekt byl před lety schválen projektovým týmem složeným ze zástupců generálního projektanta, magistrátu, dopravního podniku, PČR a příslušnými orgány v rámci stavebního řízení. Takto schválený projekt se stal jednou ze součástí IPRM Mobilita,“ uvedla Macová.

Cílem projektu bylo zvýšení bezpečnosti účastníků provozu, zejména chodců, čímž zároveň dochází ke zpomalení dopravy. Proto byly některé zastávky navrženy a provedeny jako typ zátka, kdy je zamezeno předjíždění vozidel MHD stojících v zastávce zhotovením středového ostrůvku.

V projektu podle města byla vyhodnocena řada stávajících zastávek z hlediska zákonných parametrů jako nevyhovující. Zastávky nesplňovaly požadavky pro pohyb osob se sníženou pohyblivostí, přechody pro chodce končily uprostřed zálivu nebo neumožňovaly dopravním prostředkům zajíždět až ke hraně chodníku. Z těchto důvodů byly dle stávajících technických předpisů zřízeny samostatné zastávkové zálivy, popřípadě zřízeny zastávky na jízdním pruhu jako v případě zastávky Gagarinova.

Byla provedena úprava přechodu pro pěší. Původní čtrnáctimetrový přechod byl zkrácen a doplněn středovým ostrůvkem. „Zastávky jsou osazeny bezbariérovým obrubníkem, což umožní jednodušší odbavení imobilních cestujících. Středový ostrůvek byl osazen silničním zábradlím, které má zamezit možnosti přecházení mimo vyznačený přechod pro chodce. Právě často kritizované zábradlí bylo dle požadavku dopravního inspektorátu policie“ dodala Macová.

Na zastávku Gagarinova bude také do konce října umístěn nový přístřešek, který městu věnuje firma euroAWK. Zároveň společnost, která realizuje stavbu zastávek, odstraní zbylý materiál z provizorní zastávky Gagarinova a provede terénní úpravy a uvede místo do původního stavu.

IPRM Mobilita zahrnuje kromě zastávek i obnovu vozového parku trolejbusů, dobudování obratiště a točny, inteligentní zastávky, elektronický odbavovací systém pro cestující a management IPRM Mobilita. Celková dotace je přibližně 226 milionů korun.


  •  

1 komentář z Rekonstrukce zastávek MHD se blíží ke konci

  1. Zastávky.Proč se ale neopraví i zastávky ve Všebořicích?Jsou tam zastávky kam k obrubníku zajede jen šílenec nebo blázen….Poté mu lidi nadávají do prasat apod,proč stojí tak daleko atd…Kanály propadlé,pro trolejbusy ,,rána do nápravy“ jako hrom,pak mají ty vozy něco vydržet….A nedej bože kdyby to byl nový nízký vůz a šofér jej ,,odřel“ ……To se řidič nedoplatí…Opravují se zastávky které byly v dobrém stavu,ale ty katastrofální stále zůstávají….

  2. Zajímá mne jak budou zastávkami Gagarinova projíždět sanitky a vozidla hasičů pokud budou v obou směrech stát trolejbusy? Nedojte k ohrožení života osoby, která potřebuje okamžitou pomoc, či záchrany osob v případě požáru?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*