Rektoři mluvili v Ústí o spolupráci

Rektor UJEP Martin Balej
  •  

 

Rektoři z Ústí nad Labem, Liberce, Ostravy a Plzně si dali schůzku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně.

Chtěli se navzájem domluvit na tom, jak by mohli spolupracovat a připravit se i na další programové období, kdy bude možné čerpat evropské dotace.

Ústecký rektor Martin Balej využil schůzky také k diskuzi s ostravským kolegou Janem Latou o možnostech užší spolupráce na oběma univerzitám blízkém tématu, a to podpoře vzdělávání ve strukturálně postižených regionech, která by měla být základem pro restrukturalizaci ekonomik obou krajů.

„Ze společného jednání mám dobrý pocit. Je zřejmé, že téma spolupráce vysokých škol musí v současné době nahradit konkurenci a rivalitu. Za tím účelem jsme se setkali a v tomto duchu jsme jednali. Věřím, že podobná setkání se stanou naší pravidelnou aktivitou a přinesou dotčeným univerzitám prospěch,“ pozitivně zhodnotil setkání rektorů Martin Balej.

Potvrdil, že rektoři se v Ústí nad Labem shodli na prospěšnosti společného postupu při zajišťování kvality širokého spektra činností univerzit, například prostřednictvím sdílených orgánů, společných IT nástrojů či rozsáhlejší kooperací v habilitačních a jmenovacích řízeních, a to zejména s ohledem na finální verzi připravované novely vysokoškolského zákona.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*