Revizoři chytili 50 cestujících bez jízdenky, přestože o kontrole informovala média

  •  

Čtyřiačtyřicet spojů bylo zkontrolováno během páteční noční kontrolní akce ústeckého dopravního podniku. Běheme aklce bylo zkontrolováno 905 cestujících a z nich 50 nemělo platnou jízdenku.

Cestující se dozvěděli z médií, kdy se akce plánuje. I přes to se ale ukázalo, že počet cestujících, kteří neměli platný jízdní doklad nebo porušili smluvní přepravní podmínky, je prakticky stejný,“ uvedl ředitel dopravního podniku Libor Turek. „Chtěli jsme zjistit, jak se cestující zachovají, pokud termín kontrolní akce uveřejníme v médiích předem. Zda tato informace bude mít nějaký dopad na chování cestujících a dojde například ke snížení počtu cestujících bez platného jízdního dokladu. To se bohužel nepotvrdilo,“ podotkl Milan Hrudka, vedoucí přepravní kontroly.

Padesát černých pasažérů bylo za asistence strážníků vyloučeno z přepravy a byla jim udělena přirážka k jízdnému.

Dopravní podnik pořádá tyto velké kontrolní akce několikrát do roka. Přepravní kontrola je zaměřena nejen na kontrolu jízdních dokladů, ale i na dodržování přepravní kázně. Pozornost je zaměřena především na cestování se psem bez schránky nebo na konzumaci potravin a nápojů.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*