Říční policie kontroluje rekreační objekty podél Labe

  •  

Chaty a jiné rekreační objekty podél Labe kontrolují policisté z říčního oddělení v Ústí nad Labem. Přes zimu opuštěné chaty totiž lákají zloděje a bezdomovce. Policisté budou majitelům také rozdávat tištěné rady, jak zabezpečit rekreační chatu v období zimy.

Říční oddělení Policie funguje jako pořádková policie s tím rozdílem, že se pohybuje převážně po vodní hladině. Funguje také jako servisní útvar pro další složky policie i pro ostatní orgány státní správy. Při své činnosti využívá buď svoje lodě nebo speciálně vycvičené potápěče.

Zaměřuje se zejména na plavbu, kontroluje obsazenost plavidel, aby na nich nebyl překročen maximální počet osob, kontroluje předepsaný počet osob posádky, také jestli mají nezbytné vybavení hasicí přístroje, záchranné vybavení, lana, kotvy.

Kontroluje také posádku – každý její člen musí mít svoje doklady a nesmí být pod vlivem alkoholu nebo drog. V neposlední řadě se zaměřuje i na ochranu majetku na březích vodních toků. Konkrétně nyní na rekreační objekty a jejich zabezpečení podél Labe v Ústí nad Labem. A snaží se právě také o preventivní působení tak, aby se škodám na majetku předcházelo.

Příslušníci říčního oddělení policie se snaží majitelům rekreačních objektů poradit, jak nejlépe zabezpečit chatu před zloději a nenechavci. Policie radí nenechávat v objektech žádné cennosti či elektroniku. Dále je třeba objekt důkladně zabezpečit a pokud je to možné i pravidelně navštěvovat. Ideální je jeho elektronická ostraha.

Policisté kontrolu objektů provádějí především vizuálně z lodí. V případě podezření se vydají i na břeh a stav objektů kontrolují přímo na místě. Kontroluje také rybáře, lidi, co se pohybují kolem vody, cizince, bezdomovce. Kolem Labe je spousta zákoutí, kam běžný občan nepřijde, ta vyhledávají bezdomovci, přespávají pod mosty, vypalují dráty u vody. Policie disponuje pro tyto případy plavebními hlídkami, autohlídkami i pěšími hlídkami.

říční policie1 říční policie3

Jan Beneš/ČRo Sever

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*