Roky odkládanou stavbu justičního paláce zabrzdilo výběrko

Vizualizace: Archdesign
  •  

Roky odkládaná stavba justičního areálu na zelené louce u rondelu na Bukově nabírá další zpoždění. Podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Markéty Poslušné proběhlo výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Dodavatel byl vybrán, ale neúspěšný účastník podal návrh na zahájení řízení o přezkoumání tohoto úkonu zadavatele na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, kterým nebylo doposud rozhodnuto,“ vysvětlila mluvčí ministerstva s tím, že samotná výstavba je pak plánovaná zhruba na dva a půl roku.

Během více než dvaceti let, co se o vzniku areálu jedná, jeho cena dramaticky vzrostla. V roce 2013 se náklady na vybudování nové soudní budovy odhadovaly na 850 milionů korun. Nyní už jde o částku větší než dvě miliardy korun bez DPH. Podle ministerstva spravedlnosti je na vině jak zdražení ve stavebnictví, tak i rozšíření projektu.

Podle plánů by v paláci mělo být 248 kanceláří, pět zasedacích místností a 30 jednacích síní. V nové budově na Bukově má sídlit krajský a okresní soud se státním zastupitelstvím, Probační a mediační služba, pobočka ministerstva spravedlnosti a ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*