Rozpočet je připravený, schvalovat se bude v prosinci

  •  

Radní schválili návrh rozpočtu pro příští rok. Ten počítá s výdaji ve výši 2,1 miliardy korun. A celkové příjmy pro rok 2020 by podle návrhu měly dosáhnout 1,93 miliardy korun. Rozpočet bude předložen ke schválení zastupitelstvu města 16. prosince.

Největší část rozpočtu tvoří neinvestiční výdaje, tedy provozní výdaje na chod města, jeho příspěvkových organizací a státní správu. Z této položky rozpočtu je financován chod základních škol, školek, městské policie, domovů pro seniory nebo divadel.

„Na neinvestiční část výdajového rozpočtu určeno 1,76 miliardy korun, dotace pro městské obvody je navržena ve výši 137,4 milionu korun. V investiční části výdajového rozpočtu návrh počítá s 344,4 miliony korun. Splátky úvěrů budou činit 102 milionů korun, rozdíl mezi příjmy a výdaji bude pokryt ze zdrojů města vytvořených v minulých letech,“ přibližuje mluvčí města Romana Macová.

Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové provozní náklady města včetně příspěvkových organizací a městské policie stouply především kvůli platům navýšeným z nařízení vlády. Platy dosahují zhruba 110 milionů korun.

Mezi hlavní priority patří investice do majetku města, některé se ale přesouvají do příštího roku. Jako například úprava nádvoří před Starým krematoriem za zhruba čtyři miliony korun, rekonstrukce bazénu v jeslích a rekonstrukce školky u Plavecké hala, každá za dvacet milionů korun, stavební úpravy objektu pro pečovatelskou službu za 18 milionů nebo rekonstrukce komunikace Na Spálence za 12 milionů korun.

Návrh rozpočtu předpokládá, že obvodní radnice budou jako dosud dostávat účelové dotace podle požadavků, ale z investiční rezervy, která dosahuje 40 milionů korun. Město tuto rezervu využívá k financování i dalších různých potřeb.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*