Rušení poboček knihovny se odsouvá, kraj provoz letos dofinancuje

  •  

Krajští radní rozhodli, že provoz tří rušených poboček Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem obnoví. Ke konci roku byly uzavřeny pobočky v Krásném Březně a na Kamenném Vrchu a uzavření pobočky v Hornické ulici bylo v plánu v polovině tohoto roku. O částku dva miliony korun se pokrátí opravy silnic a pošlou je na provoz těchto poboček.

Podle náměstka hejtmana Martina Kliky pro Český rozhlas se rušení poboček posune nejméně o rok. S tím, že krajské město musí pro rok 2021 připravit prostředky na dofinancování poboček, které oni chtějí, ze zdrojů města. Ředitelka knihovny má za úkol již uzavřené pobočky nejpozději od 1. února otevřít.

Město Ústí nad Labem má s knihovnou od ledna 2019 uzavřenou dvouletou smlouvu o dotaci na zajištění městské funkce knihovny, která je stále platná, i když ji vedení knihovny podle magistrátu porušilo. Nejen rušením poboček, ale nedodáním dokumentů týkajících se rozpočtu nebo programu pro tento rok.  „Město i čtenáři byli postaveni před hotovou věc. Prakticky jsme nedostali možnost reagovat,“ uvedl již dříve ústecký primátor Petr Nedvědický.

Magistrát knihovně pohrozil, že může odstoupit od smlouvy, zrušit schválenou dotaci ve výši 1,2 milionu korun a požadovat navrácení již vyplacených prostředků. Provoz poboček Severočeské vědecké knihovny stojí podle krajského úřadu ročně 7,75 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*