Rychle ve vietnamské paláci

  •  

Kdo si chce skočit na rychlý oběd, má v centru Ústí několik možností. Já se rozhoduji pro vietnamské jídlo. V bistru, které není samostatné, ale je součástí několika dalších bister v OC Forum. Má docela originální česko-anglický název Palác Food, ale o národnosti obsluhy i kuchařů, na které je velmi dobře vidět, není vůbec pochyb.

I jídla vyobrazená nad bistrem dávají tušit, že kuchyně je zde asijská, podobná té, na kterou se v devadesátých letech chodilo na tržnici. Chci smažené nudle, to vím rovnou a mají jich tu několik druhů. Výběr není snadný, žena za pultem každých deset sekund opakuje „prosím, pane“, ačkoli viditelně pročítám nabídku. Nakonec mi oči padnou na smažené nudle na thajský způsob a rozpomenu se na Pad Thai z ulic Bangkoku, který fakt miluji. Ale tušíc zradu se ptám – je to pálivé? A odpověď je jednoznačná. Ano, je. Tak to určitě Pad Thai není, protože to nepálí. A tím, že do nudlí nalijete pálivou thajskou omáčku ze supermarketu, z nich ty správné thajské rozhodně neuděláte. Volím tedy jistotu, smažené nudle s kuřecím masem. K tomu kolu, s malou debatou o tom, že lehkou mají jen pepsi, ale vystavenou mají kolu zero, kterou i nakonec získám. Vše za 115 korun.

Pár minut si musím počkat, vidím, jak kuchař nudle připravuje a nakonec je vysype na plastový tácek. Ten dostanu na tác spolu s ubrouskem a plastovým příborem, tedy rozhodně žádný luxus. Když si najdu volný stůl, pustím se do jídla. Není to spatné, i když už jsem měl i lepší. V jídle je hodně kuřecího masa, na tom nešidili. Velkou část zeleniny však tvoří cibule, a já zavzpomínám, kdy v nudlích bývaly mungo klíčky. Ale je to dobré, nakonec sním všechno.

Klasické zjišťování wifi zde příliš nehrozí, ve Foru je k dispozici všude. I záchody jsou zde společné pro všechny návštěvníky, je na nich čisto.

Celkem jsem tu strávil asi 25 minut, ale to bylo tím, že jsem jedl pomalu. Jde to určitě i za kratší dobu. Zdejší bistro je jako rychlá varianta obědu na chodbách centra asi dobrá alternativa. Tedy pokud nečekáte nějakou autentickou asijskou kuchyni, ale spokojíte se spíš s její počeštělou verzí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*