S dětmi ze ZŠ Neštěmická se bude učit robotka Pepper

  •  

Žáci z ústecké základní školy Neštěmická si už brzy vyzkouší učení s tou nejmodernější technikou – humanoidní robotkou Pepper. Robotku Pepper pro projekt zajistilo Inovační centrum Ústeckého kraje a za účasti ministra průmyslu a obchodu Martina Havlíčka ji žákům dnes předali.

„Jsme jediná škola v České republice, která může při vyučování využívat humanoidního robota. Je to budoucnost. Můžeme se jí bát, anebo se na ni můžeme připravit. Rozhodli jsme se pro druhou možnost. Partneři z UJEP a ČVUT pro nás naprogramují smysluplné výukové programy, aby děti bavily a posilovaly jejich inovativnost a kreativitu; navíc se interakcí s robotem děti učí zážitkem, a to je nejúčinnější,“ řekla ředitelka ZŠ Neštěmická Marie Čápová.

Jeho zapojení do výuky na základní škole bude součástí výzkumného projektu pro přípravu dětí na digitální revoluci a zkoumání vztahu robota a žáka.

Foto: ZŠ Neštěmická

„Smyslem spolupráce všech partnerů jsou celkem tři větší výzkumně-aplikační projekty. Prvním z nich je právě nasazení robotky Pepper do výuky. Jeho cílem je mimo jiné zkoumat a vyhodnotit vztah robota a žáka ve výuce, naučit je zvyknout si spolupracovat s technologií, která dřív nebo později bude zcela běžná, a dát tím dětem konkurenční výhodu,“ vysvětluje ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Martin Mata.

Na projektu se podílí osm institucí – ZŠ Neštěmická, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (fakulty pedagogická a přírodovědecká), České vysoké učení technické, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Ústí nad Labem, Ústecký kraj a Inovační centrum Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*