S Erasmem ve Španělsku

  •  

Za začátku nového školního roku se žáci ZŠ Stříbrnická zúčastnili výjezdu do historické Cartageny na jihu Španělska v rámci projektu Erasmus+ „Stand up for your rights!“Z

Neděle – 18. září 2016

Svou dlouhou cestu jsme začali již v 6 hodin ráno na parkovišti obchodního centra Albert, odkud jsme vyjeli mikrobusem na letiště Václava Havla v Praze. Letěli jsme do Madridu, kde jsme strávili několik hodin a poté nás čekal pětihodinový přesun vlakem na jih k mořskému pobřeží. Na nádraží nás vyzvedly španělské učitelky, které nás odvezly do hotelu, kde jsme všichni strávili první noc.

Pondělí – 19. září 2016

Dopoledne jsme strávili ve škole Pedro Penalver v malé vesničce El Algar, kde jsme zhlédli prezentaci o vývoji lidských práv ve Španělsku. Poté žáci vyplnili dopoledne seznamovacími aktivitami, zatímco si učitelé prohlédli školu. Odpoledne pak žáci trávili s hostitelskými rodinami a učitelé společně se svým průvodcem absolvovali prohlídku po Cartageně.

Úterý – 20. září 2016

Žáci měli možnost vyzkoušet si první dvě vyučovací hodiny podle rozvrhu svého hostitele a potom jsme se společně autobusem dopravili na místní pláž La Manga, kde jsme se dozvěděli cenné informace o unikátní přírodní laguně. Plavání ve Středozemním moři jsme si také nenechali ujít, i když počasí nám tento den moc nepřálo. Odpoledne se konala porada koordinátorů, na které jsme plánovali výjezd do Finska a vyslechli jsme se zprávu o činnosti Erasmu+ klubů v jednotlivých školách.

Středa – 21. září 2016

V tento den jsme navštívili místní radnici, seznámili se s její činností a promluvili si s místním zástupcem pro oblast kultury. Potom jsme se přesunuli do místního kulturního domu, kde nám španělský tým předvedl nastudování Fórum divadla na téma diskriminace náboženství a menšin. Studenti se zapojili do děje tím, že mohli klást otázky hlavním postavám. Celé divadlo bylo zdokumentováno a bude součástí závěrečného výstupu. Odpoledne jsme věnovali sportování a všichni si mohli vyzkoušet svou obratnost na kajaku, týmového ducha jsme posílili na dračích lodích.

Čtvrtek – 22. září 2016

Na tento den byla v plánu exkurze spojená s tématikou lidských práv. Dopoledne jsme si s průvodcem prošli protiválečný kryt v Cartageně, který byl vybudován za španělské občanské války. Dále jsme navštívili místní amfiteátr. Krásný den jsme zakončili vyjížďkou kolem pobřeží na katamaránu.

Pátek – 23. září 2016

Celý den jsme věnovali prohlídce krajského města Murcia. Večer jsme měli možnost z první řady zhlédnout ukázku bitvy mezi Římany a Hannibalem. Celý týden jsme zakončili v ležení legií Římanů a Cartagenců společnou večeří, na jejímž konci proběhlo dojemné rozloučení všech účastníků.

Sobota – 24. září 2016

Rodiny nám přivezly žáky na vlakové nádraží a my jsme se vydali na cestu do Madridu. Zpáteční let proběhl bez problémů a bez zpoždění. V Praze nás přivítalo velmi studené počasí.

Všichni jsme si náš třetí výjezd v rámci projektu Erasmus+ „Postav se za svá práva“ užili a těšíme se na další plánovanou mobilitu, která proběhne v únoru 2017 ve finské Kokkole.

ZŠ Stříbrnická


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*