Schichtovku okousaly bagry, o část areálu se zajímá kraj

  •  

Část ikonického Schichtova areálu bagry smazaly z mapy Střekova, což vzbudilo nevoli u Ústečanů, kteří začali sepisovat petici za záchranu zbytku budov. O demolici požádala stavební úřad na konci minulého roku firma STZ Development. Podle jejího jednatele Jakuba Malicha firma nemá pro někdejší správní budovu Setuzy dlouhodobě využití a oprava je ekonomicky nevýhodná. Po zbourání by na jejím místě mělo být parkoviště.

Památkáři a historici začali bít na poplach. Podle senátora a historika Martina Krska zahájilo Ministerstvo kultury správní řízení o prohlášení zbytku budov v areálu za kulturní památku. „Budova má obrovskou historickou hodnotu a připomíná zlatou podnikatelskou éru Ústí nad Labem,“ řekl. S vedením ministerstva o zařazení zbylé části Schichtových závodů mezi významné památky jednalo i vedení města. Lidé kvůli demolici sepsali petici, ve které upozorňují, že budova má historickou hodnotu a že ve městě již byla řada budov zničena za 2. světové války a desítky dalších komunistickým režimem.

Osud této historické budovy zajímá i Ústecký kraj, který hledá varianty financování a zároveň využití budovy. V současné době krajští radní pověřili radního pro majetek a investice Tomáše Rieger zahájením jednání o případném odkoupení správní budovy bývalých Schichtových závodů v Ústí nad Labem. „Kromě okolností samotného nabytí nemovitosti do majetku se bude zjišťovat využitelnost objektu pro potřeby Ústeckého kraje a jím zřizovaných organizací. V neposlední řadě bude také potřeba najít relevantní zdroje, ze kterých by se dal objekt rekonstruovat,“ zní  v prohlášení Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*