Seriál MOST! se poprvé představí v Ústí a Mostě

  •  

Nový komediální seriál MOST! scénáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského se poprvé představí divákům tam, kde se natáčel – v Mostě a Ústí nad Labem. Speciální předpremiéry připravuje Česká televize ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet Hospice v Mostě.

„Komedie nejvíc chutnají ve společnosti jiných smějících se lidí. Chceme fanouškům ostřejšího humoru dopřát zážitek posílený o velké plátno, dobrý zvuk a společnost dalších desítek podobně naladěných diváků. Už jsme první epizody takto pouštěli v Brně. A stojí to za to,“ říká kreativní producent Michal Reitler.

Seriál MOST! se poprvé představil na festivalu televizních a online seriálů Serial Killer v Brně letos v květnu, v červnu pak v mosteckém kině Kosmos proběhla projekce pro spolupracovníky, kteří se na natáčení seriálu podíleli, a nyní první tři díly, budou moci vidět diváci a fanoušci v dalších pěti městech.

Nejdříve v ústeckém kině Hraničář 30. října v 19:30, pak v mosteckém kině Kosmos 8. listopadu od 20:00. Obou premiér se zúčastní tvůrčí delegace v čele s představitelem titulní role Luďka Martinem Hoffmanem, režisérem Janem Prušinovským a scenáristou Petrem Kolečkem.

Výtěžek ze vstupného ze všech premiér poputuje na účet mosteckého Hospice. „Darovat výtěžek ze vstupného z projekcí předpremiér na bohulibé účely vítám, tím víc, že bude podpořeno zařízení v našem městě,“ říká primátor Mostu Jan Paparega.

„Most je dělnické město, a proto má svou nezaměnitelnou filozofii. Vizuálně je naprosto unikátní, protože vyrostlo na zelené louce během několika let jako náhrada za zbořený starý Most. Není moc měst, kde se snoubí krásná příroda s ryze socrealistickou architekturou,“ vysvětluje režisér Jan Prušinovský a dodává: „To, co se odehrává v seriálu, samozřejmě není každodenní mostecká realita, ale pokus ji nějak vypravěčsky a stylisticky uchopit. Tak jako se ve městě Fargo ve skutečnosti nenahánějí nájemní vrazi, v Midsomeru neumírá každý den člověk, ani v Mostě se v takové míře neděje to, co v této sérii.“ „Z Mostu pochází moje manželka a hospodu Severka jsem navštěvoval s tchánem. Postavy jsou inspirované skutečnými předobrazy. Tedy některé. To je důvod, proč je to v Mostě. Nenapadlo mě to přesouvat jinam,“ doplňuje Petr Kolečko.

Seriál se z převážné většiny natáčel v reálných prostředích města Most – v restauraci Severka, na Autodromu, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v OC Centrál, v kostele Nanebevzetí, v restauraci u Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově. V průběhu 65 natáčecích dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*