Šest sportovních osobností obdrželo medaili hejtmana

  •  

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil čestnou medailí osobnosti, které mají zásluhy na rozvoji a propagaci sportovních událostí a tradic v kraji. Mezi oceněnými je i duchovní otec půlmaratomu Carlo Capalbo.

V rámci slavnostního večera převzali medaile z rukou hejtmana Svatopluk Henke, Jiří Vích, Radovan Šabata, Carlo Capalbo, Zdeněk Pecka a František Janouch. „Medaile hejtmana je ocenění za mimořádné zásluhy. Všichni laureáti si ji zaslouží za práci, nadšení a vytrvalost, které museli věnovat vzniku a udržení dlouhodobých tradic nejrůznějších závodů a soutěží nebo aktivitám určeným i pro hendikepované sportovce. Sport je aktivitou, která tříbí lidské charaktery a rozvíjí v lidech dobré vlastnosti. Děkuji všem oceněným za jejich úsilí a úspěchy v jejich činnosti, tak důležité pro Ústecký kraj,“ řekl při předání medailí hejtman Oldřich Bubeníček.

Svatopluk Henke je od roku 1989 šéf mládežnické cyklistiky ČSC a trenér juniorské reprezentace. Od roku 1993 ředitel Závodu míru juniorů (součást světového poháru).

Jiří Vích je zakladatelem Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska, což je ženský etapový cyklistický závod pořádaný klubem cyklistiky v Krásné Lípě. Závod spadá do nejvyšší kategorie a v roce 2014 se konal již 27. ročník.

Radovan Šabata se zasluhuje o rozvoj atletického sportu v oblasti Lounska. Je organizátorem a pořadatelem několika pravidelných významných regionálních sportovních akcí s mezinárodním přesahem, včetně sportu pro hendikepované sportovce (handbike).

Carlo Capalbo je prezidentem a hlavním pořadatelem série běžeckých závodů RunCzech napříč celou ČR, který končí vždy v září půlmaratonským závodem v Ústí nad Labem. Závod má významný mezinárodní přesah, letošní ročník bude celkově čtvrtý.

Zdeněk Pecka – místopředseda pro oblast Labe Českého veslařského svazu, předseda veslařského a kanoistického areálu v Račicích u Roudnice nad Labem, který splňuje parametry pro pořádání světových soutěží. Dlouhá léta se zasluhuje o rozvoj vodních sportů v ČR i Ústeckém kraji.

František Janouch – první místopředseda občanského sdružení Česká federace Spastic Handicap s celorepublikovou působností se sídlem v Teplicích. Činnost se nezaměřuje jen na výkonnostní sport, ale značnou část úsilí věnují rekreačním formám sportovního vyžití všech jejich členů, stejně tak jako snahám o jejich začlenění do majoritní společnosti. V každém roce Spastic Handicap pořádá zhruba dvě desítky domácích akcí v různých druzích sportu, z toho několik se zahraniční účastí, spolu s nespočtem soustředění a kurzů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*