Severočeské divadlo má v širší nominaci na Ceny Thálie dvě želízka

Ondřej Socha
  •  

Herecká asociace dnes vyhlásila nominace na Ceny Thálie za rok 2014. V širší nominaci má svá želízka v ohni i Severočeské divadlo.
Ceny Thálie se zaměřují výhradně na umělecké výkony v kategoriích činohra, opera, opereta, balet a muzikál. Kromě hlavních nominací asociace upozornila na další pozoruhodné umělecké výkony formou takzvaných širších nominací.

Ze Severočeského divadla se v širší nominaci prosadil Jaroslav Kovacs za roli Tassila Endrödyho – Wintterburga v operetě Hraběnka Marica a Ondřej Socha za roli Vaška v opeře Prodaná nevěsta.

„Severočeské divadlo má také velkou radost z nominací umělců, kteří se též v minulém roce představili našemu ústeckému publiku a jsou součástí našeho divadla. Skvělá Michaela Nosková v roli Aleny v Noci na Karlštejně získala užší nominaci za roli Rádkyně Ony v muzikálu Sněhová královna nebo Luisa Albrecht, kterou Ústečané znají z oblíbených koncertů a hlavně z představení opery Tosca, kde zpívá titulní roli,“ řekla mluvčí divadla Alena Vaicová.

Severočeské divadlo se 6. února s operou Tosca zúčastní Festivalu Opera 2015. „Úžasný hlas Nikolaje Višňakova, který u nás zpívá v roli Maria Cavaradossiho také v opeře Tosca či v roli Alfréda Germonta v  La Traviatě, i on je v užší nominaci za roli Kalafa v Pucciniho Turandot,“ dodala Vaicová.

Slavnostní večer s vyhlášením Cen Thálie 2014 se uskuteční 28.března v Národním divadle v Praze a v přímém přenosu ho bude vysílat ČT1.

Ústecké divadlo připravilo pro všechny nominované, ale i držitele Ceny Thálie v minulých letech mimořádný slavnostní koncert s operetou pod názvem Ať výše jde číše na 14.února od 15 hodin a slavnou Kálmánovu operetu Hraběnka Marica s Jaroslavem Kovacsem v roli oceněného Tassila na 21.února od 17 hodin.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*