Síly v zastupitelstvu se zásadně změní

  •  

Na ústecké politické scéně se příští týden změní rozložení sil. Část zastupitelů vedených neštěmickou starostkou Yvetou Tomkovou se v úterý chystá oznámit vznik nového hnutí VašeÚstí. Bude nejsilnějším klubem ústeckého zastupitelstva.

Podrobnosti sdělí až na oficiální tiskové konferenci, ale Yveta Tomková již něco prozradila na svém facebooku. Klub bude tvořit devět zastupitelů. Podle internetových stránek hnutí, které lze najít na internetu, půjde o všechny zvolené na kandidátce ANO. Chybět bude jen primátorka Věra Nechybová, její náměstek Pavel Dufek a střekovský starosta Miroslav Štráchal.

„Nechceme být nezařazenými zastupiteli, u kterých neustále každý spekuluje, kam patří. Spojuje nás program, který jsme sami před dvěma lety vytvářeli a díky kterému jsme ve volbách získali důvěru voličů,“ komentovala krok Tomková.

S kým jsou zastupitelé ochotní spolupracovat, bude jasné v úterý. Ovšem Yveta Tomková a místopředsedkyně hnutí Renata Zrníková před několika týdny odešly ze současné rady města. Tu je nyní nutné doplnit alespoň na zákonem stanovené minimum. Primátorka Nechybová tento týden uvedla, že by nejraději vytvořila duhovou radu složenou zástupců všech stran a hnutí v zastupitelstvu. Zastupitelé se sejdou ve středu.

Současní radní mají jistotu maximálně 18 hlasů, pokud je nepodpoří nové hnutí. Potřebují alespoň 19 hlasů. Hnutí PRO!Ústí, druhá nejsilnější formace zastupitelstva, je ve výrazné opozici proti současné radě. Jazýčkem na vahách tak zůstávají dva členové TOP 09. Ti by ale museli podporovat radu, kterou drží nad vodou hlasy komunistů. Nebo v ní dokonce přímo sedět.

Po komunálních volbách vládla v Ústí koalice ANO a PRO!Ústí. Po půlroce ji vystřídala rada složená z části lidí z ANO a z UFO podporovaná komunisty, ČSSD a ODS.


  •  

1 komentář z Síly v zastupitelstvu se zásadně změní

  1. Už je potřeba udělat pořádek. Tomková je známá svou pracovitostí a poctivostí. Doufejme že se jí podaří nastolit řád, který bude ku prospěchu všem občanům.

    • Tomková že je pracovitá a poctivá ? hahaha ….. měla mít na starosti bezpečnost a neudělala nic ….. kromě toho, že před volbami vykrádala program bezpečnosti od Ústečanů …. bohužel aniž by věděla jak ho realizovat !

      • Absolutní souhlas..člověku, který průběžne sleduje Ústeckou politickou scénu, musí byt jasne,že za odchodem z rady města nejsou důvody uvedené Tomkovou do médií, ale dopředu pro myšleny kalkul,včetně účasti Zrnikove jak způsobit rozpad minimálne rady. ..připadne zastupitelstva..je to nemorální a okatė..uzijte si dámy sve chvilky ve vedení, příští volby si těžko škrtnete. Takove politiky bez přínosu pro voliče a jen tlachání a pikle,má každý po krk!!!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*