Sladké předkolo pro Ústí. A můžeme jít dál, tvrdí Čaloun

Foto: HC Slovan/sportyusti.cz
  •  

Hokejisté Ústí nad Labem si zahrají v první lize předkolo play-off. V minulosti by to pro ně znamenalo zklamání, pro nový Slovan to ale představuje úspěch. Vždyť loni o prázdninách ještě nebylo vůbec jasné, jestli se Ústí do první ligy vůbec přihlásí.

Ústí se v létě muselo vypořádat s dluhy, nová společnost Slovan proto funguje ve skromných podmínkách. I proto s desátým místem po základní části panuje spokojenost. „Absolutně se nemůžeme srovnávat s kluby jako jsou Chomutov nebo Budějovice. O to je to sladší, velká gratulace hráčům. Jsme v předkole a nemáme co ztratit. Můžeme dojít i dál,“ tvrdí ústecký sportovní manažer Jan Čaloun.

Tomu se povedla v průběhu sezóny trenérská rošáda, kdy Milana Skrbka nahradil Miroslav Mach. „Viděl jsem, že se s tím něco musí udělat. Nebyl tam impulz, nehýbalo se se sestavou. Když to trenér nedělá 14 kol, je to špatně. Proto se změna udělala. I když si to sedalo dýl, věřil jsem, že mužstvo bude v závěru natolik silné, že se prokouše, kam chceme. A to se potvrdilo,“ mnul Čaloun ruce, že trenérská výměna týmu pomohla.

Naopak ale v mužstvu, i kvůli nižšímu rozpočtu, během sezóny žádné dramatické změny neproběhly. „I kdybych na tom byl ekonomicky líp, nepřeplácel bych hráče a nedělal změny. Z kluků jsem cítil, že to chtějí dokázat. Oni to musí chtít. Takhle já ty mužstva tady budu stavět,“ uvedl Čaloun.

V předkole play-off narazí ústečtí hokejisté na Kadaň. Série hraná na tři vítězné zápasy odstartuje v neděli v Kadani.

David Kalvas/ČRo


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*