Smlouvu s hokejem město uzavře v únoru

  •  

Marketingovou smlouvu na 900 tisíc korun s ústeckým hokejovým klubem uzavře město Ústí nad Labem v únoru.

Podle náměstka primátorky Jiřího Madara je třeba doladit některé detaily. Odmítl ale kritiku opozice, podle které je podobná smlouva protiprávní. „Konzultovali jsme to s právníky a je v pořádku. Nechceme na sebe nechat podávat trestní oznámení,“ uvedl.

Město smlouvu uzavře proto, aby mohlo hokejistům poskytnout peníze, protože podporu značně omezují pravidla Evropské unie. Náměstek Madar naznačil, že podobně by mohla radnice postupovat třeba v případě fotbalu. Smlouva s hokejisty má městu zaručit reklamní čas na takzvané kostce nad ledovou plochou. Radnice zaplatí i za logo v kruhu na hrací ploše.

Podle obchodního jednatele Vladimíra Evana je podpora města potřeba, protože klub po krachu staré akciové společnosti musel začínat s obrovským dluhem. Novinářům předložil i vyjádření šéfa největšího sponzora hokejistů společnosti Granette, která žádá, aby někteří politici nepoškozovali jejich partnery. „V takovém případě pak přesuneme své finanční zdroje či sídlo tam, kde o to budou stát,“ varoval šéf společnosti Pavel Kadlec.

Město loni hokejistům dalo 7,3 milionu korun, z toho je pět milionů na mládež. Klub navštěvuje 280 dětí. Ze zbylých peněz pak Slovan musel obratem uhradit 950 tisíc ve formě nájmu do pokladny Městských služeb, které jsou příspěvkovou organizací města.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*