Sobota v Ústí ve znamení půlmaratonu

  •  

Hlavní víkendovou akcí, kterou žije město Ústí nad Labem, je již sedmý ročník Mattoni 1/2Maratonu. Ten odstartuje z Mírového náměstí v sobotu 16. září v 15 hodin. Ve 13.30 odstartuje dm rodinný běh a v pravé poledne pak na stejném místě startuje Spolchemie Český pohár v Handbike určený handicapovaným sportovcům.

Nejrychlejší běžci včetně loňského vítěze Barseliuse Kipyega budou znovu atakovat hodinovou hranici, jedna z nejlepších půlmaratonkyň historie Violah Jepchumba zaútočí na rekord závodu a vylepšit svoje vlastní ústecké tuzemské maximum se pokusí také Jiří Homoláč. Eva Vrabcová-Nývltová vyhlásila útok na nejlepší český půlmaratonský čas všech dob.

Všichni běžci jsou krásní … je mottem letošní série běžeckého podniku RunCzech, který ústeckým půlmaratonem vyvrcholí. Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem pak v přímém přenosu odvysílá ČT Sport, přenos začíná ve 14.50 hodin.

Ale pozor, takový velký závod s sebou nese i jistá dopravní opatření, jaká to budou v Ústí nad Labem a na co si dát pozor se dozvíte zde.

Program:

pátek 15. září

13:00 – 18:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

 

sobota 16. září

9:00 – 13:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

12:00 Start Spolchemie Český pohár v handbike

13:30 Start dm rodinného běhu

15:00 Start Mattoni 1/2 Maratonu

16:15 Vyhlášení vítězů

17:30 Vyhlášení vítězů štafety, 2Run, UJEP

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*