Soud poslal únosce dětí do vazby

Únosce dětí před budovou ústeckého soudu Foto: ČRO Sever/L. Valášková
  •  

Případ údajného únosu dvou dětí má první soudní verdikt. Soud v Ústí nad Labem poslal muže, kterého policie ze zločinu obvinila, v sobotu do vazby. U soudu se Zdeněk H. přiznal, že unesl dvě děti a držel je v garáži.

Rozhodnutí je pravomocné. Zdeněk H. je obviněný z vydírání, omezování osobní svobody, ohrožování výchovy mládeže a šíření pornografie. K zadržování dětí v garáži na Střekově se sám přiznal. Hrozí mu až 8 let vězení. „Obviněného vzal do vazby z důvodu vazby útěkové a z důvodu vazby předstižné. Existují obavy, že pokud bude ponechán na svobodě, mohl by utéct nebo skrývat, protože mu hrozí vysoký trest odnětí svobody. A z důvodu vazby předstižné proto, neboť hrozí důvodná obava, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán,“ řekl státní zástupce Petr Kaláb.

Zdeněk H. podle slov státního zástupce vypovídal. Soudní jednání trvalo více než dvě hodiny. Další informace k případu zveřejní kriminalisté v úterý na tiskové konferenci. Policie ve středu našla v garáži na Střekově třináctiletou dívku a šestnáctiletého chlapce. Děti byly pohřešovány od 28. srpna do 7. září. K místu, kde byly ukryté dovedl policii dopis, který poslal chlapec své rodině. Únosce dětem fyzicky neublížil. Garáž se podobala malé garsonce. Byly v ní připravené matrace, přikrývky, konvice a hračky pro děti.

ČRO Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*