Soud zprostil viny jednoho z obžalovaných v kauze údajných machinací s eurodotacemi

  •  

Ústecký krajský soud zprostil obžaloby architekta Omara Koleilata. Jde o jednoho z aktérů v kauze údajných machinací s evropskými penězi v Regionálním operačním programu Severozápad (ROP). Rozsudek je pravomocný.

Koleilat podle obžaloby zastupoval firmu ICKM Podbaba v případě projektu na rekonstrukci hotelu Cascade v Mostě. Dotace měla být určena na deváté patro budovy. Úředníci ROP Severozápad ale při kontrole zjistili, že patro bylo částečně upraveno už dřív a chtěli projekt zcela vyřadit.

Cestou, jak dotaci získat, měla být změna projektu na sedmé patro budovy a antidatování žádosti. Společnost nakonec od projektu odstoupila a dotaci nezískala. Soud Koleilata obžaloby zprostil pro nedostatek důkazů.

„Po provedeném dokazování nebyla obhajoba obžalovaného vyvrácena. Proto soudu nezbylo než obžalovaného zprostit obžaloby,“ vysvětlila soudkyně Kamila Elsnicová.

V případu údajných machinací s evropskými penězi čelí obžalobě dalších sedm lidí. Je mezi nimi bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda nebo tři bývalí ředitelé dotačního úřadu. Zpovídají se z údajného ovlivnění projektů za téměř jednu a půl miliardy korun.

Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*