Společné memorandum je další krok

ilustr. obr.
  •  

Ústí nad Labem uvažuje o zavedení opatření obecné povahy (OOP) na celém území města. A za omezení výplaty doplatku na bydlení bude bojovat společně Kladnem. K tomuto rozhodnutí podepsala ústecká primátorka memorandum na společném jednání.

„Děkuji městu Kladno za společné memorandum. Sice jsme jako město nebyli první, kdo zavedl OOP, ale jsme první, kdo se ke Kladnu připojil s jasným usnesením rady města. Ani na minutu jsme nezaváhali a budeme společně s ostatními městy bojovat, proto jsme dnes podepsali memorandum o společném zájmu,“ uvedla primátorka města Věra Nechybová.

Společného jednání s městem Kladno a ostatními městy se v polovině května zúčastnila primátorka společně s Lenkou Jaremovou, která celý proces vyhlášeného opatření v Ústí nad Labem realizovala.

„Kromě memoranda je pro všechna města velmi cenné předávání zkušeností se zavedením OOP. A je jedno, zda někdo nazývá obchod s chudobou sociálně prospěšné podnikání. Obcím by se měla zachovat alespoň pravomoc vydávat opatření obecné povahy. Jen obec nejlépe ví, jaká je situace v daném městě,“ doplnila Lenka Jaremová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*