Společné úsilí snad povede k nápravě

  •  

Ústecká primátorka jednala o situaci na Střekovském nábřeží. Jednání k řešení situace se záplavami na Střekovském nábřeží svolala primátorka města Věra Nechybová. K jednomu stolu tak byli přizváni občané postižení záplavami, střekovští hasiči, zástupci odboru dopravy a majetku magistrátu a zástupci Severočeských vodovodů a kanalizací.

„Nechtěli jsme hledat viníky, ale najít cestu k řešení. Jsem ráda, že se zainteresované strany nakonec domluvily na postupu společně najít problém a odstranit skutečnou příčinu nefunkčního systému odtoku vody z nábřeží,“ ocenila primátorka.

Domy na nábřeží byly v posledních týdnech při přívalových deštích již třikrát vyplaveny. Do domů se dostaly zejména splašky a fekálie. Odborníci zatím přesnou příčinu nezjistili. V ulici se uskuteční šetření k zjištění všech možných okolností. SČVK zajistí kamerové zkoušky potrubí a dalších zařízení. Pracovníci města budou pohotovostně monitorovat a dokumentovat odtékání vody při deštích. Městská policie je připravena zprostředkovat zásah pohotovostních pracovníků města i SČVK.

„Děkuju za toto společné jednání, vážím si vašeho přístupu a věřím, že to snad povede k nápravě, nechci už něco takového zažívat,“ doufá Jaroslava Faiglová, obyvatelka jednoho z vyplavených domů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*